20 березня 2017 р.

Що таке сучасна сім'я, чому діти, живучи в сім'ї – одинокі, чому все частіше трапляються випадки самогубства серед дітей та підлітків, що необхідно змінити. Дискусія на цю тему відбулася на нашій кафедрі 20 березня 2017 року.

Суспільство активно зреагувало на інформацію про «групи смерті». На Facebook-сторінці української кіберполіції люди регулярно залишають повідомлення про підозрілі спільноти. Як зазначають у Нацполіції, такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями користувачів або правоохоронних органів

«Ці квести - дуже серйозна річ. Більшість дітей багато часу проводять у телефонах, різних гаджетах. І гаджет заміняє все: близькість, турботу, цікаве спілкування.

Чим більше будь-яка проблема піддається розголосу й обговоренню, тим більше шансів її розрішити,- переконана більша частина суспільства. Отож викладачі нашої кафедри разом з кураторськими групами вирішили зустрітися і поговорити про це.

Студенти кураторських груп підготували невеличку доповідь, що стосується проблем спілкування в сім'ї в умовах сьогодення. У невимушеній атмосфері відбулася цікава дискусія, де студенти поділилися думками з приводу виникнення проблем самогубства серед дітей та молодих людей.

Ось, що думають наші студенти…

Саме родина вводить людину у світ соціальних відносин. Родина залишається тією вічною цінністю, що створює для людини порів­няно незалежне від соціальних катаклізмів середовище, атмосферу психологічної захищеності. Вона допомагає подолати життєві випро­бування, дає реальну підтримку, вселяє віру у власні сили і краще майбутнє.

Із плином часу проблеми сімейного виховання ускладнюються. Збільшилася кількість дітей, які тривалий час залишаються без до­гляду дорослих, батьків та вихователів. Це пояснюється тим, що нині родина переживає важкі часи - ідеологічну та професійну переорієн­тацію, пошуки нової роботи, визначення нових життєвих пріоритетів.

У нинішніх соціальних умовах (прискорений ритм нашого життя, справи, робота, потік інформації, домашні клопоти) стає помітним брак спілкування дорослих з дітьми в сім'ї. Батьки причиною цього називають відсутність вільного часу. Хоча, діти вважають, що час для спілкування з ними батьки, якщо бажають, обов'язково знайдуть.

Сьогодні духовні контакти батьків і дітей різного віку відчувають значний голод безпосереднього спілкування. Це спілкування не може замінити ні екран телевізора, ні друзі, ні музика. Батькам слід по­стійно цікавитися справами і проблемами дітей, бо дефіцит спілку­вання, який сьогодні виникає між батьками й дітьми, спричиняє важкі психологічні наслідки. Виховна функція може бути успішно реалізо­вана лише в благополучній сім'ї, де приділяється увага спілкуванню, а не тільки матеріальному забезпеченню дітей.

Якщо батьки не дбають про постійне збагачення своїх знань, про розширення сво­го світогляду, то дитина, підростаючи, перестане поважати своїх батьків, не звернеться до них за допомогою у вирішення своїх проблем.

Рівноцінна участь батьків у вихованні забезпечує різнобічність впливів, без яких сім'я не виконує повністю своїх функцій. Відмова від участі у вихованні дітей не минає безслідно і для батьків. У них притуплюються емоційні почуття, пробуджуються черствість, егоїс­тичність, звужується коло інтересів, зростає і байдужість до близьких людей у сім'ї. Так, при наявності батька може виникнути «безбатьків­щина», яка збіднює життя сім'ї, ускладнює виховання дитини.

Нам, дорослим приємно усвідомлювати, що наші студенти розуміють роль сім'ї у вихованні психічно і морально здорової дитини. Сподіваємось, що вони ніколи не залишать своїх майбутніх дітей на одинці із своїми проблемами та стануть для них справжніми друзями і добрими порадниками.