Архів проведених кураторських заходів за 2019-2021 н.р.
25 листопада 2021 року .Ас. Свередюк Ю.А. та студенти кураторської групи ММ-314 відвідали кінотеатр "Злата".
Ас. Свередюк Ю.А. та студенти кураторської 314 групи 3 курсу медичного факультету (2021 рік)
Тізер фільму «Ві́чні» (англ. The Eternals)
«Ві́чні» (англ. The Eternals)—американський супергеройський фільм, заснований на коміксах видавництва Marvel Comics про однойменну команду. Фільм спродюсований Marvel Studios з Walt Disney Studios Motion Pictures у ролі дистриб'ютора, і двадцять шоста стрічка в рамках Кіновсесвіту Marvel (КВМ). Режисеркою фільму є Хлоя Чжао, а сценаристами Метью і Раян Фірпо. Головні ролі виконали Джемма Чан, Річард Медден, Кумейл Нанджіані, Лія МакГ'ю, Браян Тайрі Генрі, Лорен Рідлофф, Баррі Кіоган, Дон Лі, Гаріш Патель, Кіт Герінґтон, Сальма Хаєк та Анджеліна Джолі.
Після несподіваної трагедії, яка відбулася у фільмі «Месники: Завершення», Вічні — безсмертна інопланетна раса, створена Селестіалами, яка таємно жила на Землі понад 7000 років — має об'єднатися для захисту людства від їхніх злих побратимів, Девіантів.
У квітні 2018 року, Кевін Файгі повідомив, що фільм, заснований на Вічних, почав розроблятися з акцентом на Ікаріс і Серсі в якості головних персонажів, і в травні 2018 року, Метью і Раян Фірпо були найняті, щоб написати сценарій для проєкту. До кінця вересня Marvel найняли Чжао, щоб зняти фільм. З кінця квітня до липня 2019 року кілька акторів, за чутками, підписали контракт, у тому числі і Джолі, Кумейл Нанджіані і Медден. Це було підтверджено на Сан-Дієго Comic-Con International в липні 2019 року. Фільмування почалися в липні 2019 у студії Pinewood, у Лондоні та Оксфорді в Англії та Канарських островах.
Прем'єра «Вічних» відбулася в Лос-Анджелесі 18 жовтня 2021 року, а в кінотеатрах США вийшла 5 листопада в рамках четвертої фази КВМ. Прем'єра стрічки в Україні відбулася 4 листопада 2021 року у форматі 3D та IMAX 3D. Спершу вихід фільму планувався 6 листопада 2020 року, проте був перенесений внаслідок пандемії коронавірусної хвороби. Станом на 18 листопада, фільм зібрав у світовому прокаті понад $285 мільйон доларів. Він отримав неоднозначні відгуки від критиків, причому похвали зосереджувалися на акторській майстерності, тематиці та візуальних ефектах, однак розкритикували експозицію, темп, тривалість та відсутність розвитку персонажів.
Звіт діяльності кураторів за 2020 р. (заходи, проведені онлайн):
6 -9 жовтня кураторські години – знайомство з групами та збір інформації про студентів.(Усі куратори). 9 листопада До дня української писемності лекція-дискусія « Застосування норм нового українського правопису в медичній сфері». (313,314, 315, 316 групи).
9 листопада До дня української писемності лекція-дискусія « Застосування норм нового українського правопису в медичній сфері». (313,314, 315, 316 групи).
26 листопада Урок пам’яті до Дня пам’яті жертв голодомору. (313, 314,315,316 групи).
6 грудня року виховна година на тему «Профілактика зараження коронавірусною інфекцією». (315 та 316 групи).
7 лютого 2019 року 313 група разом із своїм куратором Лозою Є.О. відвідали кінотеатр Сінема-сіті та переглянули фільм "Крути 1918"
Лоза Є.О. та студенти кураторської 313 групи 3 курсу медичного факультету (2019 рік)
Тізер фільму "Крути 1918"
Екшн про мужність, свободу, патріотизм і любов до власного народу знімали за мемуарами командира бою під Крутами Оверка Гончаренка, який помер у США в 1980 році. Проект фільму став одним з переможців Дев'ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ї річниці Бою студентів під Крутами) та отримав 26 млн грн державної фінансової підтримки при загальному бюджеті 52 млн грн У січні 1918 року радянські війська розпочали наступ на УНР. Зі сходу насувалися війська Муравйова, Березін наступав з Півночі. Українські війська були неспроможні чинити опір. 28 січня радянські війська зустрілися на залізничній станції Бахмач, відтіснивши українців до станції Крути. Червона армія налічувала близько 4000 бійців, українська – близько 500, більшість з яких були просто студентами та юнаками. Не говорячи вже про рівень озброєння обох сторін. Згідно із спогадами очевидців втрати українців склали близько 250 бійців – поранені, вбиті, зниклі. Через наближення червоної армії, потяги були змушені вирушати, не дочекавшись інших. Юнаки продовжували обстрілювати ворогів з вікон. "Страшний день ще гудів у нас в вухах, а втрати в людях, понесені в ім’я державності, взивали до помсти". Історія студентської чети, яка налічувала близько 30 бійців, і яку вважали зниклою, закінчилась трагічно. Блукаючи в темряві бійці вийшли до станції, вже на той час зайнятої радянськими військами. Всі хлопці потрапили до полону. Одного з офіцерів відразу застрелили. Інших із значними зусиллями вмовили залишити в живих. 31 січня, коли радянський потяг від’їжджав від Крут, його зупинили. Хлопців вивели і розстріляли розривними кулями. Помирали хлопці під слова "Ще не вмерла України..". Згідно із розкопками, проведеними на місці страти, там було вбито 28 бійців. Після перегляду фільму студенти поділилися враженнями один з одним. Що тут залишається сказати. Хочеться вірити, що Україна уже засвоїла свій гіркий урок і більше не повторить схожих помилок…
24 січня 2019 року в актовій залі адміністративного корпусу ТДМУ відбувся концерт духовної музики «Різдво єднає нас». Концерт відвідали суденти 311,312,313 кураторських груп разом із своїми наставниками.
Чарнош С.М. із студентами кураторської групи (2019 рік)
У концерті взяли участь: хор Тернопільського державного медичного університету, театральна студія ТДМУ «Арт-драма», хор Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого. Затамувавши подих слухали глядачі виступ хору нашого університету, до складу якого входять викладачі та студенти, звучали відомі старовинні українські, лемківські та сучасні щедрівки. Учасники театральної студії «Арт-драма» з нагоди різдвяних свят підготували цікавий вінок щедрівок, колядок та ціле вертепне дійство. Молоді актори тішили глядачів дотепним гумором та відмінною грою. Солоха,чорт, дяк, ангел веселили публіку. Цікавою була інтерпретація одного з персонажів сучасної української політики. Хор Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого зачарував зал акапельним співом та Маланкуванням. Святкування Маланки походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем - це також день преподобної Меланії(Меланки, Маланки, Миланки). Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні урочистості та справити гостини, які в народі так і називають - гостини Меланки. В українській народній традиції дохристиянський та християнський обряди об'єдналися у свято Меланки. Відчути атмосферу давнього звичаю і допомогли артисти. По закінченні концерту зал аплодував стоячи.
Студенти із наставниками аплодують учасникам Різдвяного дійства (2019 рік)
17 січня 2018 року у актовій залі нашого університету відбувся концерт оркестра волі. Концерт відвідали куратори Кулянда О.О., Бігуняк Т В., Лоза Є.О. із своїми студентми. До уваги глядачів були представлені пісні Френка Сінатри, українські колядки, твори італійських авторів. Пісні у виконанні Сінатри ввійшли в класику естради, за 50 років активної творчої діяльності ним записано близько 100 популярних синглів, виконано усі найвідоміші пісні визначних композиторів США. Музика - одна з багатьох речей, якими захоплюється сучасна молодь. Вона завжди відігравала важливу роль в історії світу. Ніщо так не відрізняє нинішнє молоде покоління, як його захоплення музикою. Величезна кількість молодих людей живе лише нею, це їх пристрасть. Але звичайно, кожен має свої уподобання, за якими стоїть вибір свого стилю музики. Без сумніву можна сказати, що саме музика - один з способів впливу на життя молодої людини, саме в той період, коли формується його характер, цінності, погляди і переконання. Завдяки своїй різноманітній музичній палітрі, музика стала невід'ємною частиною нашого життя, особливо молоді. Музика впливає на всі сфери нашої життєдіяльності, допомагаючи долати складні ситуації, надихаючи нас на прийняття певних рішень або просто піднімаючи настрій! Сьгодні ж -це була не просто музика. Це та музика, що не посилює емоцію, вона створює її, пробуджує, дістає з самої глибини Вашого серця, і ось Ви уже не глядач, а частинка цілого світу із своїми щирими відчуттями та переживаннями. Ось так працює магія музики від Джорджа Гершвіна, Кола Портера й Ірвінга Берліна. Глядачі аплодували музикантам стоячи.
На сцені колектив "Оркестра волі" (2018 рік)
20 листопада 2018 року студенти 313 групи, медичного факультету зустрілися та провели виховну годину на тему «Профілактика ГРВІ». Студенти підготували цікавий матеріал та продемонстрували тематичний фільм а також розповіли про харчування під час епідемії, вживання вітамінів та ведення здорового способу життя. Була проведена гра-змагання на перевірку знань студентів про ГРВІ та питання профілактики.
Куратори ознайомили студентів з видами вірусних інфекцій, ускладненнями та особливостями поводження студентів в період епідемії грипу та ГРВІ. По завершенню зустрічі усім студентам було роздано листівку-пам’ятку про вірусні інфекції.
Ас. Лоза Є.О. проводить виховну годину зі студентами кураторської групи ММ-313 на тему «Профілактика ГРВІ» (2018 рік)
15 листопада 2018 року студенти 311 групи медичного факультету разом з куратором Чарнош С.М. відвідали кінотеатр Сінема – Сіті, де подивилися фільм про життя та творчий шлях Фредді Меркюрі.
Стеденти самі були ініціаторами походу до кінопалацу. Фільм розповів про стрімке зростання популярності гурту Queen, історію створення хітів колективу. Кульмінацією картини стала участь гурту в благодійному концерті у Лондоні 1985-го, де збирали кошти для жертв голоду в Ефіопії. Виступ Queen на цьому заході критики називають найкращим живим виконанням в історії рок-музики. Загалом стрічка охопила 15 років життя Мерк'юрі до того моменту, як стало відомо про хворобу музиканта на СНІД. Головну роль в картині виконав американський актор Рамі Малек, відомий за серіалом "Містер Робот". Після перегляду фільму студенти та викладачі поділилися враженнями про переглянуте за чашкою кави.
Доц. Чарнош С.М. та студенти кураторської групи ММ-311 в кінотеатрі "Cinema-city" (2018 рік)
8 листопада 2018 року студенти кураторських груп разом із своїми наставниками Лозою Є.О., Куляндою О.О., Юріїв К.Є. відвідали кінотеатр Сінема-Сіті
У фільмі «DZIDZIO Перший Раз» головний герой Дзідзьо, в душі - великий актор і наївна дитина, все своє життя приховує один малесенький секрет, який переростає у величезну проблему. Цього разу ні найкраща мама, ні його крутий друг не зможуть йому допомогти. Бо таку делікатну справу Дзідзьо має вирішити вперше і дуже обережно. Фільм наповнений дотепним гумором, сарказмом та є україномовний. Студенти та куратори залишилися задоволені.
Ст.викл. Юріїв К.Є., ст.викл. Кулянда О.О., ас. Лоза Є.О. та студенти кураторських груп у кінотеатрі "Cіnema-city" (2018 рік)
24 жовтня 2018 року доц. Бігуняк Т.В. провела виховну годину з з кураторською групою ІМ-333 на тему «Тернопіль-екскурс в історію, цікаві та невідомі факти»
Доц. Бігуняк Т.В. з кураторською групою ІМ-333 (2018 рік)
Тернопіль… Деякі називають це місто Українською Трансільванією, а ще кажуть, що Тернопіль одне з трьох міст світу, в якому озеро розташовується у самому центрі міста… Тернопільщина славиться тим, що тут знаходиться близько 30% всіх історичних замкових споруд, розміщених на території держави, а також природними дивами (як-от відомими на увесь світ печерами), різноманітними туристичними маршрутами та паломницькими центрами (до чудотворної ікони Божої Матері у Почаєві). А чим може здивувати саме місто?…
Тернопільський палац (2017 рік)
Домініканський костел (2016 рік)
Воздвиженська церква (2011 рік)
Церква Різдва (2000 рік)
Тернопільський палац
Тернопільський замок був побудований у 1540-1548 роках на лівому березі річки Серет для охорони південно-східний кордонів Речі Посполитої від нападів кримських татар.
Домініканський костел
Одна з найстаровинніших споруд міста, що збереглася до нашого часу. Домініканський костел був побудований у 1749-1779 рр. відомим на той час архітектором Яном де Вітте, який спроектував фортецю в Кам’янець-Подільському. Щоправда, пізніше знайдені матеріали у сховищах Петербурга називають ім’я Августа Мощинського, як справжнього автора проекту споруди.
Воздвиженська церква
Воздвиженська церква – це найдавніший храм Тернополя. Вона була споруджена на початку XVI ст. на фундаменті древнього храму, історія якого сягає часів України-Русі. Ще з моменту побудови вона мала оборонне значення. Церква відрізняється від інших культових оборонних споруджень Поділля наявністю напівкруглої апсиди, що походить ще з староруських традицій. Побудована у ренесансному стилі. До споруди входять власне сама церква і масивна дзвіниця, що була добудована 1627 року. Для будівництва використовували природний камінь-пісковик. Цю церкву ще називають “церква над ставом”.
Церква Різдва
У центрі міста знаходиться старовинний храм, який також відносять до найдавніших пам’яток архітектури Тернополя – це Церква Різдва, або ж Середня. Церкву будували від 15 червня 1602 р. до 4 серпня 1608 р. під наглядом муляра Леонтія. Первісно церква мала вигляд невеликої одноярусної будівлі, а вже згодом до неї добудували другий ярус та дві півкруглі вежі.
По закінченні заходу куратор подарувала студентам листівки із зображенням найкращих місць міста Тернополя.
З нагоди дня Святої Покрови Пречистої Богородиці, 74-річчя створення УПА, Дня українського козацтва, Дня захисника України 18 жовтня 2018 року в адміністративному корпусі ТДМУ відбувся благодійний ярмарок. Метою цього заходу є збір коштів на потреби «Дому милосердя» у місті Чорткові, який перебуває під опікою ТДМУ. Ця організація допомагає дітям-сиротам з фізичними вадами.
Студенти кураторських груп ММ-313,ММ-311,ММ-312, ІМ-333, ІМ- 334, ІМ-335, разом з кураторами Бігуняк Т.В., Куляндою О.О.,Чарнош С.М., Лозою Є.О., Пелихом В.Є. та Усинським Р.С. активно долучилися до цієї акції.
Студенти кураторських груп на благодійному ярмарку в адміністративному корпусі ТДМУ (2018 рік)
17 жовтня 2018 року куратор УсинськийР.С. зустрівся з 312 групою медичного факультету у парку відпочинку »Здоров'я». Студенти знайомилися з куратором, грали у теніс та волейбол, готували смаколики на вогні.
Куратор ст.викл. Усинський Р.С. та студенти кураторської групи ММ-312 у парку "Здоров'я" (2018 рік)
11 жовтня 2018 року відбувся концерт у Тернопільській обласній філармонії. Учасники концерту - камерний оркестр філармонії та студенти ТДМУ з Гани. Слухали чарівний джаз. Студентів прийшли підтримати викладачі-куратори Бігуняк Т.В., Кулянда О.О., Чарнош С.М. та студенти кураторських груп.
Доц. Бігуняк Т.В., ст.викл Кулянда О.О., ст.викл. Юріїв К.Є., камерний оркестр Тернопільської філармонії та студенти кураторських груп з Гани (2018 рік)